Prostějov s novým koučem uspěl

ČTK
28. 2. 2007 21:10
Praha - Basketbalisté Prostějova po výměně trenéra v první lize vyhráli.

Ve středečním utkání 27. kola zvítězil moravský tým, který po čtyřech porážkách místo Michala Ježdíka poprvé vedl dosavadní asistent Miroslav Marko, v Praze nad USK 85:71. Z páté příčky to však Prostějovu nepomohlo, protože uspěly i všechny týmy před ním.

Prostějov rozhodl vyrovnaný duel na Folimance až v závěrečné čtvrtině. "Jsem velmi rád, že se nám podařilo zapojit do rotace deset hráčů a že jsme možná i víc bojovali než USK. To byl dnes základ úspěchu," řekl Marko.

Obhájci titulu z Nymburka vyhráli v hale libereckého nováčka 92:54 a dál vedou tabulku o sedm bodů před Děčínem. Zatímco ale favorizovaní Středočeši neměli v Liberci s vítězstvím potíže, Děčín se doma s posledním BBK Brno hodně trápil.

O konečném výsledku rozhodl až úsek mezi 32. a 35. minutou, který Děčínští vyhráli 12:2. Bojovní Brňané se ani potom nevzdali a znovu snížili, závěr však ovládl nejlepší hráč utkání Mulligan.

Kunín se v derby proti Ostravě představil s dvěma zahraničními posilami, britským reprezentantem Haslamem a mladým Slovincem Ventou.

Novojičínský tým i díky jim dokázal poprvé v této sezoně ostravského rivala porazit. Domácí zahráli exhibičně v první čtvrtině, po níž vedli rozdílem 21 bodů, pak však polevili a navíc zónová obrana Ostravanů byla po dlouhé minuty úspěšná.

Výsledky - 27. kolo:
Pardubice - Sadská 97:77 (28:19, 54:38, 71:60)
Nejvíce bodů: Trnka 24, Ames 19, Přibyl 15, Gamma 11 - Kubálek 21, Rivers 15, Lyle 9. Rozhodčí: Vrážel, Holubek, Jedlička. Trestné hody: 31/21 - 19/9. Fauly: 19:27. Trojky: 6:10. Diváci: 1380. Nejlepší hráč: Trnka.

A Plus Brno - Ústí nad Labem 104:74 (32:15, 47:33, 75:49)
Nejvíce bodů: Chán 22, Machač 19, Prach 17, Marko 14, Gajdošík 10 - Tomanec 21, Argrett 18, Eisner a Henry po 11. Rozhodčí: V. Lukeš, Galajda, Kapl. Fauly: 19:23. Trestné hody: 30/20 - 25/16. Trojky: 6:6. Diváci: 800. Nejlepší hráč: Chán.

USK Praha - Prostějov 71:85 (23:23, 39:43, 58:64)
Nejvíce bodů: Andelija 18, Rerko a Alič po 16, Kotas 12 - Crisp 15, Tomaszek 13, Butler 12, Stuchlý, Novák a Kudělin po 10. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Znamínko. Trestné hody: 22/15 - 5/5. Fauly: 11:23. Pět chyb: 40. Šoška (Prostějov). Trojky: 8:6. Diváci: 400. Nejlepší hráč: Kudělin.

Liberec - Nymburk 54:92 (11:27, 28:45, 40:72)
Nejvíce bodů: Johnson 10, L. Tóth, T. Tóth a Kočvara po 6 - Rančík 22, Sokolovský 16, Beneš a Votroubek po 13. Rozhodčí: Macela, Rozsypal, Hošek. Trestné hody: 28/17 - 19/14. Fauly: 21:22. Pět chyb: 29. Nikkila, 35. Savanovič (oba Nymburk). Trojky: 5:8. Diváci: 979. Nejlepší hráč: Rančík.

Mlékárna Kunín - Ostrava 89:75 (34:14, 42:31, 59:58)
Nejvíce bodů: Williams 20, Reinberger 19, Timberlake 17, Perinčič 14 - Mitchel 23, Dostál 13, Mužík 11. Rozhodčí: Dolinek, Paulík, Hruša. Fauly: 26:16. Trestné hody: 13/5 - 29/19. Trojky: 10:4. Diváci: 1000. Nejlepší hráč: Perinčič.

Děčín - BBK Brno 100:91 (31:20, 53:52, 76:69)
Nejvíce bodů: Mulligan 31, P. Houška 20, Sanders 16, Holanda 11 - Helbich 23, Špička 19, Prater 17, Wiedner 13. Rozhočí: Šedivý, Karásek, Hanuš. Trestné hody: 20/14 - 19/15. Fauly: 20:21. Trojky: 6:8. Diváci: 910. Nejlepší hráč: Mulligan.